Chovná klietka A/326 od Talianskej firmy 2GR – popis

Pretože chceme zvýšiť kvalitu chovu vtákov v klietkach, rozhodli sme sa dovážať a predávať na slovensom  trhu chovnú klietku  pre chov kanárikov, exotov, krížencov a  iné menšie vtáky .

Toto naše odporúčanie  je najlepšia možnosť výberu čo trh dnes  ponúka, čo do ekonomiky investície a času pre stavbu  chovného zariadenia. Sú vysoko modulárne, hygienicky ľahko udržiavateľné, prenosné a kompaktabilné s príslušenstvom ktoré ponúkame. Ich kúpa je veľmi dobrý a úspešný krok  vpred.

Predávame ich v dvoch povrchových úpravách, biela  – nástrek  Art.326/B) alebo  chróm lesk   (Art.326/Z).

Základný model  obsahuje:  1 krát skladací skelet-mriežku, 4  krát plastové kŕmidlo (Art.024), 2 krát  plastovú napájačku (Art.158), 4 krát plastové bidlo (Art.350), 1 krát  plastová zásuvka (Art.328), 1 krát drôtený zásuvný rošt nad plastovou zásuvkou a  na  spodok klietky (Art.332), 1   krát drôtená deliaca  stena, 1 krát plastová vodiaca lišta  (Art.330) pre uloženie   deliacej drôtenej alebo  nepriehľadnej plastovej steny Art.331 , 1 krát poistka proti vysunutiu zásuvky v chovnej klietke (Art.334).

Tieto doplnky ku klietke  je možné dokupovať aj jednotlivo do zásoby alebo ak sa Vám niektorý kus poškodí.

Rozmery klietky:

hĺbka: 30 cm

výška : 38 cm

dĺžka: 58 cm

 

Ku klietke je možné doobjednať zadnú plastovú stenu Art.375. Zadná stenu je možné uložiť buď z vnútra klietky alebo z vonkajšej strany. Rozdiel je v tom, keď sa uloží do vnútra, bidlá a hniezda  je možné uchytiť iba na mieste kde je otvor na zadnej mieste pre tento účel určený, v prípade uchytenia z vonku je možne uložiť bidla a hniezda  podľa vlastného výberu. Výrobca odporúča vložiť plastovú stenu z vnútra klietky.

Ku klietke je možné doobjednať plastovú deliacu stenu (bielu-plnú) Art.331 na predelenie klietky  tak ako s drôtenou deliacou  stenou. Táto plná plastová stena má  účel, keby ste chceli rozdeliť klietku na dve polovice resp.použit na odstavenie vtákov ,  tak aby na seba nevideli. Prípadne môžete takto oddeliť  po 1 ks jednotlivo samce alebo samice  v období prípravy na chov a prípravy na  párenie.

 

Pri zakúpení volierového systému t.j. 2 ks  bočnej steny Art.337 (respkt. 1 pár, v cene sú 2 kusy) je možnosť prepojenia klietok do systému – preletovačiek s dĺžkou nx58cm. Systém sa skladá s plastového rámu do ktorého je zasunutá plastová deliaca  stena. Z 2 klietok sa demontujú plastové boky (jeden pravý a jeden ľavý bok) a nahradia sa týmto párom stien (jeden na pravú stranu a druhý na ľavú stranu). Klietky sa spájajú medzi sebou plastovými spojkami Art.356 ( z vrchu, alebo zo spodnej časti klietky) aby sa neodeľovali od seba.

Chovné klietky Art.326 je možné ukladať na seba (3 až 4 kusy)  bez deformácie drôteného  skeletu  a priehybov klietky. Nohy klietok sú vytvarované tak , aby pri skladaní nad sebou ( do stĺpca)  vzájomne do seba zapadali a tým sa stabilizovali , keď sú  uložené  nad sebou. Neodporúčame skladať na seba 5 a viac kusov klietok. Môže dôjsť k deformácií plastových bočných stien a tým k zborteniu klietok. Taktiež neodporúčame vešať z prednej časti klietok ťažšie príslušenstvo ( napr. veľkú kúpelničku,veľkú baby klietku), celý blok klietok by sa mohol prevrhnúť vpred. Stále sa presvedčte že klietky máte nejakým spôsobom poistené proti prevrhnutiu vpred. Napríklad ich máte osadené a pripevnené  v ráme alebo pripevnené k stene.

 

Chovné klietky Art.326 je možné stavať a spájať  do chovných blokov 2x4ks (Art.342), 4x4ks (Art.343) do  špeciálného kovového  stojanu. Stojan je v konštrukčnom prevedení ako aj pre pevné uchytenie na stenu( len samotný  rám), alebo je  rám  spolu s 4 kolieskami – ako mobilný. V katalógu je systém ( rám + klietky) nazvaný ako zásuvkový z dôvodu, že klietky majú  plastové zásuvky (Art.328),

Výrobca má v ponuke aj tzv.systém papierový (Art.340) s chovnými klietkami (Art.326SC) kde namiesto plastových zásuviek sú dva kovové  rošty nad sebou (Art.332) a (Art. 333). Pod nimi sa nachádza zvinutý pás papiera (Art.349)  šírky 33 cm  o priemere 12 cm , ktorý je umiestnený na držiaku v nosnom ráme klietok (Art.340)

Do zásuvky chovných klietok (Art.326/B) a (Art.326/Z) je možné si objednať špeciálne vyrezaný absorpčný papier veľmi dobre pohlcujúci exkrementy a tekutiny. Dostupné balenie na našom eshope je po 100 kusoch alebo po 500 kusoch. Zvitok špeciálneho papiera do papierového systému (Art.349) je možné objednať taktiež.

Touto klietkou sme nadšení a vrele ju odporúčame!

S pozdravom

Prajeme úspešný chov a chovu zdar! 

Juraj Sobota a kolektív našej firmy S2, s.r.o.