Chovná klietka A/326 od Talianskej firmy 2GR – popis

Pretože chceme zvýšiť kvalitu chovu vtákov v klietkach, rozhodli sme sa dovážať a predávať na slovensom  trhu chovnú klietku  pre chov kanárikov, exotov, krížencov a  iné menšie vtáky .

Toto naše odporúčanie  je najlepšia možnosť výberu čo trh dnes  ponúka, čo do ekonomiky investície a času pre stavbu  chovného zariadenia. Sú vysoko modulárne, hygienicky ľahko udržiavateľné, prenosné a kompaktabilné s príslušenstvom ktoré ponúkame. Ich kúpa je veľmi dobrý a úspešný krok  vpred.

Predávame ich v dvoch povrchových úpravách, biela  – nástrek  Art.326/B) alebo pozinkovaný (Art.326/Z).

Základný model  obsahuje:  1 krát skladací skelet-mriežku, 4  krát plastové kŕmidlo (Art.024), 2 krát  plastovú napájačku (Art.158), 4 krát plastové bidlo (Art.350), 1 krát  plastová zásuvka (Art.328), 1 krát drôtený zásuvný rošt nad plastovou zásuvkou a  na  spodok klietky (Art.332), 1   krát drôtená deliaca  stena, 1 krát plastová vodiaca lišta  (Art.330) pre uloženie   deliacej drôtenej alebo  nepriehľadnej plastovej steny Art.331 , 1 krát poistka proti vysunutiu zásuvky v chovnej klietke (Art.334).

Tieto doplnky ku klietke  je možné dokupovať aj jednotlivo do zásoby alebo ak sa Vám niektorý kus poškodí.

Rozmery klietky:

hĺbka: 30 cm

výška : 38 cm

dĺžka: 58 cm

 

Ku klietke je možné doobjednať zadnú plastovú stenu Art.375. Zadná stenu je možné uložiť buď z vnútra klietky alebo z vonkajšej strany. Rozdiel je v tom, keď sa uloží do vnútra, bidlá a hniezda  je možné uchytiť iba na mieste kde je otvor na zadnej mieste pre tento účel určený, v prípade uchytenia z vonku je možne uložiť bidla a hniezda  podľa vlastného výberu. Výrobca odporúča vložiť plastovú stenu z vnútra klietky.

Ku klietke je možné doobjednať plastovú deliacu stenu (bielu-plnú) Art.331 na predelenie klietky  tak ako s drôtenou deliacou  stenou. Táto plná plastová stena má  účel, keby ste chceli rozdeliť klietku na dve polovice resp.použit na odstavenie vtákov ,  tak aby na seba nevideli. Prípadne môžete takto oddeliť  po 1 ks jednotlivo samce alebo samice  v období prípravy na chov a prípravy na  párenie.

 

Pri zakúpení volierového systému t.j. 2 ks  bočnej steny Art.337 (respkt. 1 pár, v cene sú 2 kusy) je možnosť prepojenia klietok do systému – preletovačiek s dĺžkou nx58cm. Systém sa skladá s plastového rámu do ktorého je zasunutá plastová deliaca  stena. Z 2 klietok sa demontujú plastové boky (jeden pravý a jeden ľavý bok) a nahradia sa týmto párom stien (jeden na pravú stranu a druhý na ľavú stranu). Klietky sa spájajú medzi sebou plastovými spojkami Art.356 ( z vrchu, alebo zo spodnej časti klietky) aby sa neodeľovali od seba.

Chovné klietky Art.326 je možné ukladať na seba (3 až 4 kusy)  bez deformácie drôteného  skeletu  a priehybov klietky. Nohy klietok sú vytvarované tak , aby pri skladaní nad sebou ( do stĺpca)  vzájomne do seba zapadali a tým sa stabilizovali , keď sú  uložené  nad sebou. Neodporúčame skladať na seba 5 a viac kusov klietok. Môže dôjsť k deformácií plastových bočných stien a tým k zborteniu klietok. Taktiež neodporúčame vešať z prednej časti klietok ťažšie príslušenstvo ( napr. veľkú kúpelničku,veľkú baby klietku), celý blok klietok by sa mohol prevrhnúť vpred. Stále sa presvedčte že klietky máte nejakým spôsobom poistené proti prevrhnutiu vpred. Napríklad ich máte osadené a pripevnené  v ráme alebo pripevnené k stene.

 

Chovné klietky Art.326 je možné stavať a spájať  do chovných blokov 2x4ks (Art.342), 4x4ks (Art.343) do  špeciálného kovového  stojanu. Stojan je v konštrukčnom prevedení ako aj pre pevné uchytenie na stenu( len samotný  rám), alebo je  rám  spolu s 4 kolieskami – ako mobilný. V katalógu je systém ( rám + klietky) nazvaný ako zásuvkový z dôvodu, že klietky majú  plastové zásuvky (Art.328),

Výrobca má v ponuke aj tzv.systém papierový (Art.340) s chovnými klietkami (Art.326SC) kde namiesto plastových zásuviek sú dva kovové  rošty nad sebou (Art.332) a (Art. 333). Pod nimi sa nachádza zvinutý pás papiera (Art.349)  šírky 33 cm  o priemere 12 cm , ktorý je umiestnený na držiaku v nosnom ráme klietok (Art.340)

Do zásuvky chovných klietok (Art.326/B) a (Art.326/Z) je možné si objednať špeciálne vyrezaný absorpčný papier veľmi dobre pohlcujúci exkrementy a tekutiny. Dostupné balenie na našom eshope je po 100 kusoch alebo po 500 kusoch. Zvitok špeciálneho papiera do papierového systému (Art.349) je možné objednať taktiež.

Ku klietke je možné dokúpiť vonkajšie hniezdo (Art.181) alebo vnútorné hniezdo (Art.376).

Touto klietkou sme nadšení a vrele ju odporúčame!

S pozdravom

Prajeme úspešný chov a chovu zdar! 

Juraj Sobota a kolektív našej firmy S2, s.r.o.